Ајурведски лек за стомачни проблеми
  • Home
  • /
  • Новости
  • /
  • Ајурведски лек за стомачни проблеми

Ајурведски лек за стомачни проблеми

by | Jan 5, 2022 | 0 comments

Патите од гастрит или стомачни болки?

Земете го овој одличен лек и ослободете се од него за три дена… Гастритот генерално се дефинира како воспаление на слузницата на желудникот, која е одговорна за создавање слој од клетки кои го покриваат внатрешниот дел на желудникот и го штитат од стомачни киселини. Ова воспаление настанува главно поради употреба на лекови како што се аспирин и ибупрофен, други синтетиќки медикаменти, како и прекумерно консумирање алкохол. 

Природен лек кој лекува гастритис за само 3 дена

Заедно со гореспоменатите причини, постои и бактерија наречена Helicobacter pylori која го напаѓа гастричниот епител и го предизвикува овој здравствен проблем. Со овој природен лек ќе можете да се одбраните од оваа болест за само 3 дена, без разлика на причината.

Магдонос за борба против гастритис

Различната содржина на витамините А, Б, Ц, Е и К во јагликата ја прави совршена природна состојка за третман на секаков вид дигестивни болести. Темелно измијте една шака листови магдонос и доведете ги до вриење во литар вода. Оставете ги листовите магдонос во врела вода најмалку 5 минути. Потоа оставете го растворот да отстои 2 часа. Напитокот филтрирајте го и исцедената течност истурете ја во стаклена тегла. Пијте по една чаша од овој неверојатен раствор од магдонос секој ден онолку долго колку што траат вашите симптоми. 

При поголеми стомачни проблеми ви предлагаме Билва.

 

Bilwa

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...