Ајурведски пијалок за зајакнување на крвна слика

Поправете ја веднаш крвната слика:

Домашен пијалок направен од природни состојки што лечи! Дали сте уморни, поспани и немате волја за ништо? Можеби вашата крвна слика не е најдобра. Овој пијалок направен од природни состојки е здрав, вкусен и што е најважно – ја подобрува крвната слика. Не го одложувајте подготовката на овој природен лек за подобрување на крвната слика – неговиот вкус е пријатен, како и неизбежниот позитивен ефект врз здравјето, зачувајте го овој рецепт. Рецепт за подобрување на крвната слика

Потребни состојки:

1 килограм цвекло

Сок од еден лимон

Половина килограм моркови

3 портокали

3 јаболка

1 килограм органски мед

Подготовка: Излупете го цвеклото, исецкајте го и ставете го во соковник. Исцедете ги лимонот и портокалот и додадете го нивниот сок во соковникот. Откако ќе ги исечете сите состојки за да добиете пијалак, истурете ги во подлабок сад, додадете го медот и измешајте сè добро. Подготвениот пијалок можете да го поделите на помали шишиња и да го пиете секое утро на празен стомак. Пијте половина чаша на ден.

 

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ајурведско фрапе за енергија во време на постење

Ајурведско фрапе за енергија во време на постење

Постот е многу здрава работа за целото тело прпеорачува Ајурведата. За оваа намена ви предлагаме едно здраво ајурведско фрапе. 5 урми млеко /по ваш избор/ банана овесни снегулки Малку цимет и кардемом Чиа семе Ова фрепе е богато со енергија и она што е многу...

Ајурведски лек за силна главоболка

Ајурведски лек за силна главоболка

Ајурведски лек од мед, лук, црн пипер и кардамом во борба против главоболката Со комбинирање на овие четири намирници, со додаток на црниот пипер во смесата, ќе добиете силен домашен лек кој нема да остави штетни последици врз вашето тело како апчињата против...

АЈурведски лек за опструктивна и силна кашлица

АЈурведски лек за опструктивна и силна кашлица

Постојана кашлица поврзана со други симптоми како: скратен здив, голема количина на слуз или крвав исцедок може да укаже на посериозен медицински проблем. Постојаната кашлица е чест респираторен симптом, но исто така може да укаже на заболување на срцето,...