Ајурведски трик – исчисти го црниот дроб од отрови за 3 дена
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Ајурведски трик – исчисти го црниот дроб од отрови за 3 дена

Ајурведски трик – исчисти го црниот дроб од отрови за 3 дена

by | Nov 19, 2020 | 0 comments

Кога хепарот е полн со отрови и маснотии не е во можност нормално да ги извршува своите функци и доаѓа до дебелеење.

Предлагаме многу стар древен ајурведски лек за детоксикација.

Што ви е потребно:

3 лимони

1 врзулче магдонос

5 гранчиња целер

6 чаши вода

Лимуновиот сок, целерот и магдоносот сомелете ги во блендер, додајте ја водата и добро измешајте. Консумирајте 200 мл на ден на празен стомак. Важно е во овој период да не јадеме масна храна за да ја поттикнеме детоксикацијата.

 

Добри резултати се постигнуваат кога оваа напивка ја комбинирате со трифала

 

Органска трифала во прав 200гр

 

 

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...