Брз домашен ајурведски рецепт за бела кожа
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Брз домашен ајурведски рецепт за бела кожа

Брз домашен ајурведски рецепт за бела кожа

by | Jun 11, 2020 | 0 comments

Одите на некоја забава и ви е потребен брз ефект?

Земете малку органски мед, неколку капки ладно цедено масло, малку авокадо и лимун. Убаво нанесете и измасирајте. Оваа маска може да се ненесува на лицето секој ден. Со редовно користење пополека ќе исчезнат темните дамки од кожата.Резултатот ќе биде видлив веднаш.

За трајни хидрирачки резултати нанесете од нашиот ајурведски путер.

 

Ајурведски путер за лице и тело

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...