Важноста за одржување на ПХ вредност на кожата
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Важноста за одржување на ПХ вредност на кожата

Важноста за одржување на ПХ вредност на кожата

by | Jul 21, 2020 | 0 comments

 ✔️ Одржувајте ја природно ПХ вредноста на кожата.
 Ним маслото е антибактериско и детоксицирачко, помага при темелно чистење на кожата, одржувајќи ја природната PH вредност на кожата.
 – Помага во освежување и подмладување на кожата и умот со својата смирувачко влијание
 – Има антифунгални својства кои ја штитат кожата од бактерии.
 Лесно ја омекнува кожата од иритација од каснувања од инсекти, акни и други воспалителни причинители.
 Содржи антиоксиданти, ензими, витамини А и Ц и е многу силен антиинфламатор.
 Може да помогне при лекувањето на изгореници, акни и сува кожа.
 Во комбинација со други масла и ајурведски суплементи помагаат лесно да се ослободиме од мртвите клетки на кожата и да ги замениме со нови и да добиеме природен сјај на кожата.
 .
 .
 Употреба:
Исчистете и туширајте се со нашиот ајурведски сапун.
 * Секогаш исцедете го вишок вода од садот за сапун за да го користите подолго *
и нанесете квалитетно Нимово масло кое можете да најдете кај нас.
https://ayurveda.mk/product/%d0%b0%d1%98%d1%83%d1%80%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d1%81%d0%ba%d0%be-%d1%85%d0%b5%d1%80%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be-%d0%bc%d0%b0%d1%81%d0%bb%d0%be/
https://ayurveda.mk/product/%d0%b0%d1%98%d1%83%d1%80%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%81%d0%b0%d0%bf%d1%83%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b5%d0%b3%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b5-%d0%b8-%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%be/

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...