Веганска ајурведска супа од тиква и грав

Оваа вегетанска ајурведска супа од тиква е есенска кремаста и полна со вкусови. Најдобро од се добивате убав протеински еликсир благодарение на гравот! Преполн со вкусови, оваа кремаста веганска супа од тиква е едно омилена семејна и здрава храна во најдобар случај. Таа е кремаста, богата, полна со состојки погодни за вас во студените денови. Погодна е за сите три доши. Додадениот прелив на крцкави шитаке печурки, крцкави коцки интегрален леб без квасец и семки од тиква, навистина ја подига на повисоко ниво!  Добивате убав протеински оброк. Сигурни сме дека ќе се заљубите. Брзо, лесно се прави и потребни се дамо 7 состојки.

СОСТОЈКИ: Еве неколку совети за состојки кои ќе ви помогнат да го направите најдоброто од ова едноставно топло јадење: Користете ги дури и лушпите од зеленчукот доколку е органски. и исечете ги на парчиња. Не ги фрлајте ниту семките од тиква! Обавезно користете локален грав. Ајурведско Ги масло Здравото масло ќе додаде многу вкус на оваа супа. Бидејќи оваа кремаста супа е многу богата, навистина не треба да додавате млечни производи, кокосово млеко или билен крем, вкусниот зеленчук ќе биде повеќе од доволно. Ароматици: ѓумбир. Додавајте ѓумбир во супа од тиква, но дефинитивно можете и да го изоставите доколку имате дизбаланс на Вата дошата.. Додадете било каков кромид или праз. Мајчина душица: можете да ја замените и со рузмарин за посилна ароматична нота. Печурки: пржените шитаке печурки или били која друга печурка.Ореви и семки: печени семки од тиква, семки од сончоглед, лешници, бадеми, ореви или печени се постигнува крцкавост и дополнителна хранлива вредност. Крем: Една лажица Ги масло ќе го збогати вкусот на супата. Житарици: ориз, киноа, јачмен, или друга омилена житарица ќе го надополнат хранливиот оброк и ќе ви помогнат да направите балансиран и здрав оброк.

Количините се индивидуални и според бројот не членови кои ќе го консумираат. Продуктите можете и да ги менувате според вашите потребни и вкусови.

Припрема: Најпрвин ставете малку Ги масло и пропржете ја тиквата, кромидот и зачините. Додајте го претходно сварениот грав и додадете ги останатите намирници. Дополнете со водата во која го варевте гравот и варете сосема кратко. Уживајте во есенскиот вкус. Украсете со ги масло, пропржени семки од сончоглед и семки.

 

Пречистен путер Ги (Ghee)

 

ДОШИ

Written by Ayurveda

October 12, 2021

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ајурведски пијалок за подобро варење во студените денови

Ајурведски пијалок за подобро варење во студените денови

🔥 Ајурведски #агни /дигестивен оган/ пијалок за есен 🔥 🍁Како што времето почнува да станува се поладно, а деновите стануваат пократки, наидуваме на многу луѓе кои велат: 🔸️Изгубиле мотивација 🔸️Губат енергија 🔸️Без ентузијазам да се стори било што 🔸️Зголемена...

Ајурведски дал за студените денови

Ајурведски дал за студените денови

  Загрејте 2 лажици Ги масло на средна температура и пропржете кромид. Потребно е: 1 чешне ситно исецкан лук свеж изрендан ѓумбир /по желба/ 1 лажица кари или куркума 1/4 лажичка црн пипер Додадете 200гр. црвена леќа или претходно сварен грав. Додадете: свеж...

Можеме ли да направиме ајурведска масажа со масло на новороденче после една недела?

Можеме ли да направиме ајурведска масажа со масло на новороденче после една недела?

Секако дека ДА. но пред апликација треба да проверите да не се создаде алергија на маслото кое го користите. Ова е причината при која советуваме тестови за алергија на масла, пред да нанесете масло кај децата. Треба да бидеме многу внимателни. За да се изврши...