Излечете ги инфекциите во ушите

Излечете ги инфекциите во ушите

by | Jun 7, 2020 | 0 comments

Дали знаете дека секој 10ти на планетава пати од некакви проблеми за ушите?

Направете си домашно ајурведско масло  и излечете ги ушите.

Состојки:

20 таблети Васа (Adhatoda vasica) /истолчете ги и направете ги прав/

Ладно цедено масло 100 мл.

Билката Васа во прав, зовриена со масло од сусам, се користи за лекување на инфекции на ушите и запирање на крварење, лекување на ревматска болка и за ублажување на болката од инфекции на уринарниот тракт. Сируп подготвен од Adhatoda може да помогне во подобрување на симптомите на диспепсија (варење, горушица, киселина во желудник).


Ајурведската билка Васа помага во зголемување на имунитетот.

Овој ајурведски суплемен можете да го најдете кај нас.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...