Кила на дијафрагма – како да си помогнете
 • Home
 • /
 • Uncategorized
 • /
 • Кила на дијафрагма – како да си помогнете

Кила на дијафрагма – како да си помогнете

by | Aug 23, 2020 | 3 comments

 

Како лесно да се решите од хијатична хернија?

Древна ајурведска постапка

Ставете 10 тина кибритчиња во пределот на папокот. Најдобро е да ги ставите на некоја сигурна подлога. Кога ќе се разгорат покријте ги одгозгоре со широк стаклена чаша. Држете го садот додека сам не се одлепи од кожата, понекогаш стои и до еден час. Ако е потребно повторете ја постапката по неколку дена. Ќе видите килата ќе биде однесена како со рака.

Споделете корисна содржина со вашите блиски 🙂

 

3 Comments

 1. Благој

  Поштовани,
  Имам слушнато за оваа дисциплина на само излекување хијатична хернија…
  Прашањето ми е :
  Дали вие практикувате на овај начин да се излечам од хернија!?
  Ве молам за без одговор.
  Благодарам Благој од Велес.

  Reply
 2. Благој

  Поштовани,
  Имам слушнато за оваа дисциплина на само излекување хијатична хернија…
  Прашањето ми е :
  Дали вие практикувате на овај начин да се излечам од хернија!?
  Нормално ќе си наплатите за тоа.
  Ве молам за брз одговор.
  Благодарам Благој од Велес.

  Reply
  • admin

   Здраво Благоја, тоа е стар рецепт кој што можете да го практикувате и дома. Ако нешто не ви е јасно ви стоиме на располагање за дополнителни информации.

   Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...