Кичари на Горан – најздравата ајурведска закуска

Кичари е ајурведско јадење за детоксикација и едно од најстарите ајурведски специјалитети. Тоа е мешавина од две или повеќе зрна. Традиционалниот кичари се прави од ориз и леќа но, наместо ориз, можете да користите кое било друго жито (киноа, леќа, амарант, итн.).

Тајната на одличниот вкус на кичари лежи во добро избалансираните зачини. Зачините не само што му даваат богат вкус на јадењето, туку имаат и лековити својства за подобрување на варењето и апсорпцијата на хранливите материи.

Кичари се вари многу лесно, богат е со хранливи материи, го чисти организмот од токсини, го доведува телото во состојба на рамнотежа, а исто така ја зголемува и виталната енергија.

Состојки:
– 1 шолја басмати ориз или локален ориз
– 3 лажици ги путер или растително масло
– 3 1/2 чаши вода
– 2 чаши варен грашак, исцеден
– 1/2 чаши мали моркови
– 1/2 шолји мал целер
– 1 среден кромид, исецкан на парчиња
– 2 листови од ловор
– 3/4 лажичка мелен кардамом (или 5 капсули)
– 3 цели каранфилчиња
– 1/2 лажички ким во прав
– 1/2 лажички мелен анасон
– 1/3 лажичка цимет
– 1 лажичка органска куркума
– 3 и 1/2 до 4 лажички хималајска сол или по вкус
– 4 цм парче свеж ѓумбир, излупен и исечен на половина
– 1 грст млади лисја од спанаќ измиени
– 1/2 цеден лимон исцеден
– магдонос за гарнир
#Подготовка
– Во средно тенџере, загрејте го маслото на средно висок оган. Додајте: ловоров лист, кардамом, каранфилче, анасон, ким во прав, цимет и куркума. Запржете ги зачините во загреаното масло околу една минута додека не ги испуштат вкусовите и мирисите.
Мешајте, и додајте ги ориз и грашак и малку запржете ги.
Додајте вода, морков, целер, кромид, ѓумбир и хималајска сол.
Мешај и намалете ја врелина. Покријте и гответе мешајќи од време на време, околу 50 минути. На крај наросете со магдонос.
Рецепт за Кичари можете да најдете на следниот линк
Поинаков рецепт за Кичари можете да најдете на следниот линк.
Уживајте 🙂

Органска куркума во прав 200гр

 

Кичари – најизбалансираната ајурведска храна

Кичари – ајурведска храна за подобра меморија

Written by Ayurveda

August 12, 2021

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и...