Користете Ним за да го оладите телото ова лето
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Користете Ним за да го оладите телото ова лето

Користете Ним за да го оладите телото ова лето

by | Jul 6, 2020 | 0 comments

🌿🌱Билки што Ајурведа конкретно ги препорачува во сезоната кога преовладува #Пита доша

Доцната пролет и лето🏖️ се период кога преовладува Пита дошата односно елементот 🔥. Затоа ви предлагаме неколку практични совети за овој период од годината.
🌱 Неем е најценетата ајурведска билка за кожата со илјадници погодности за здравјето на човекот.
Неговиот горчлив вкус има ефект на ладење, ја чисти крвта, промовира правилно варење, го забрзува заздравувањето, го елиминира вишокот на топлина и ги исфрла токсините.
Има силен ефект врз лимфата, крвта и кожата.

Скоро во секој од нашите ајурведски производи го содржат ним маслото.

Квалитетно нимово масло и ним таблети од органски производител можете да најдете кај нас.

 

Ајурведско хербално Neem масло

 

Neem

 

МАСЛА

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...