Патиш од неплодност? – зголеми го природно бројот на сперматозоиди
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Патиш од неплодност? – зголеми го природно бројот на сперматозоиди

Патиш од неплодност? – зголеми го природно бројот на сперматозоиди

by | Sep 17, 2020 | 0 comments

 

Науќно е докажано дека Ашваганда го зголемува бројот на сперматозоиди и помага во многу ситуации на неплодност. Дополнително има моќ да ја подобри ситуацијата во случаите на целосна импотентност од било која причина. Дополнително помага и во случаите кога проблемот е вече пренесен и на психичко ниво и кога ќувствуваме несигурност и немоќ.

Рецепт:
Истолчете во прашок 1 таблета Ашваганда и измешајте ја со една лажичка органски мед. Земајте ја редовно со голема количина млака вода, а по потреба и два пати во текот на денот..

Ова помага да се ослободите од сетилната слабост и семенските нарушувања, особено олигоспермијата.

Многу добри резултати се постигнува кога се комбинира со Широдара.

 

Широдара

Ashwagandha

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...