Природен серум против болви и крлежи
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Природен серум против болви и крлежи

Природен серум против болви и крлежи

by | Jul 21, 2020 | 0 comments

Древен ајурведски серум против болви и крлежи и други штетници во домот и на миленичињата.
Рецепт:
30-40 гр. каранфилчиња се варат во 500мл вода.
Се вари на тивко се додека течноста не стане околу 300 мл.
Се остава да се олади и се додава 100мл 90% алкохол. На крај промешуваш со 50 мл Нимово масло.
Се нанесува неколку капки на вратот и стомакот кај милениќето и убаво втриваме.
Средството малку разредено може да се напрска и во домот или дворот со цел целосно да се заштитите.
Серумот е целосно еколошки и сигурен за сите живи битија и за целата планета.
Спречува напад и од други штетници: песочна мушичка која е преносител на опасната Лајшманија, обична мува, коњска мува, оси, стршлени ….
Средството чувајте го на темно и ладно.
https://ayurveda.mk/product/%d0%b0%d1%98%d1%83%d1%80%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d1%81%d0%ba%d0%be-%d1%85%d0%b5%d1%80%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be-%d0%bc%d0%b0%d1%81%d0%bb%d0%be/

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...