Резултати од три месеци користење на HairGrowth® серум за раст на коса

Три месеци користење на
Ајурведски потхранувачки серум за раст на коса со лековити масла

Ја омекнува и потхранува кожата на главата, природно ја бојадисува и ја заштитува косата од пукање

HairGrowth® серум за раст на коса

HairGrowth ® серумот за раст содржи иновативна и патентиран 100% природен серум за раст и опаѓање на косата. 100% природен и безбеден серум за раст на косата е докажано дека им користи на оние со оскудна коса, стимулирајќи ги фоликулите на косата, како резултат на иновативна природна формулација подготвена со озонирани масла и врвни екстракти од билки. Го обновува растот на косата, го намалува губењето и ја зголемува густината на косата за 7%, што одговара на 27.000 нови влакна по 3 месечна редовна употреба.

Го стимулира растот на косата и ја подобрува циркулацијата во скалпот.

Ги стимулира клетките на фоликулите на косата кои го намалуваат процесот на стареење на косата. Ја подмладува косата давајќи ви здрава, густа и сјајна коса.

Ја потхранува косата со витамини и микро-елементи и нежно го стимулира растот на косата.

Природниот серум за раст на косата ја подобрува косата со растителни екстракти и обезбедува интензивна исхрана и кондиционирање на скалпот со искуството од ајурведата преку докажано ефективно истражување. Природните аминокиселини ја хидрираат косата и сувиот скалп и го стимулираат обновувањето на клетките на кожата. Билната инфузија од ајурведски билки, органско рицинусово масло, витамини, сулфур и природни мешавина е создадена за да стимулира здрав раст на косата и да се подобри состојбата на скалпот. Овој производ го олеснува чешањето, состојбата и ги лекува најчестите проблеми со скалпот, го подобрува задржувањето на должината, го стимулира растот и го омекнува новиот раст.
Употреба:
Добро протресете и на претходно чист скалп нанесете мала количина на прстите и рамномерно распоредете и измасирајте на косата се додека не се впие. Потоа со нежни движења со ролерот поминете 2 минути.
За најдобри резултати користете го целиот сет
30 мл. 1200 ден.
Сет серум и ролер 2700 денари.

Нарачајте веднаш

 

Органски ајурведски серум за коса

 

Дерма ролер

Written by Ayurveda

August 25, 2020

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и...