Сакаш да слабееш здраво и брзо?

Сакаш да слабееш здраво и брзо?

by | Aug 2, 2020 | 0 comments

Едноставен природен рецепт како да симнеш некој килограм брзо и безбедо.

Рецепт:

Сварете 1-2 ловоров лист во 250 мл вода, додадете малку магдонос и прстофат кардамом, а потоа оставете да се излади. Пијте на голтки пред секој оброк по можност не додавајте засладувачи. Во текот на денот внесувајте многу течности, зголемете ја физичката активност или пешачете малку побрзо под некоја добра сенка. Намалете го внесот на бела сол, кекси и благи работи и најважното: не мацкајте во маслото од пржениците со топол леб 🙂

Супер резултати се постигнуваат доколку се комбинира со Трифала и Пунарнава.

 

Органски кардамом во прав 200гр

 

Органска трифала во прав 200гр

 

Punarnava

 

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...