Amla

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Амла (Еmblica officinalis) – природен суплемент кој го подобрува варењето на храната, работата на црниот дроб и го зајакува имунолошкиот систем.

Амла е ајурведски додаток во исхраната кој е богат со витамин Ц. Според Ајурведа, Амла ги балансира трите доши. Комбинација на Амла со практикување на јога, медитација и ајурведски масажи може значително да го подобри вашиот животен стил.

Употреба:

1 до 2 таблети два пати на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Состојки: (Еmblica officinalis)

 Шифра: 1201

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ