Ајурведски бар шампон против првут

Целосна природна и делотворна формула на шампон кој помага во спречување и појава на првут.

Овој шампон содржи ајурведски билки кои дополнително го поттикнуваат негувањето на косата. Збогатен со екстракт од рузмарин и чисто есенцијално масло од рузмарин како и база на чај од рузмарин овој бар шампон ќе ја ревитализираат структурата на влакното и ќе ја спречи појавата на првут.

Длабински делува на фурункулот на косата, ја згуснува, зацвртува, измива и хидратира.

Дополнителни состојки на овој бар шампон се кокосово масло, арганово, бадемово, јојоба масло, кантарионово, невеново, маслиново масло, шеа путер, какао путер, пчелин восок и многу други природни и ајурведски додатоци.

Како да го користите:
На целосно влажна коса протријте го бар шампонот директно на главата и длабински масирајте дури до коренот на косата неколку минути и исплакнете со ладна вода.
Ладната вода ги затвара порите и ја забрзува циркулацијата и помага за зголемување на дотокот на хранливи материи и забрзување на растот на косата. Дополнително ладната вода и дава и поголем сјај на косата.. Бидејќи е природен и корисен за косата можете да го користите при секојдневна употреба.

За подобри резултати користете го во комбинација со серумот за раст на коса и дерма ролерот.

Шифра: 1041

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ