Ајурведски путер за лице и тело со додаток на масло од коноп

Сакате да сјаете од убавина и здравје? Направете ја вашата кожа да блеска со Ајурведскиот златен путер со куркума и коноп на Ајурведа Македонија. Смирувачки, заздравувачки и совршен за оштетена кожа, вклучително и состојби на кожата како што се: акни, егзема, псоријаза, хиперпигментација, темни флеки, старечки дамки и бори, пеги и лузни. Златниот путер за кожа со куркума е погоден за блескав тен на лице, раце и тело и може да се користи како третман или како дел од вашата дневна рутина за нега на кожата.

Со овој нов путер на нашиот пазар:

  • Подобрете ја еластичноста на кожата и задржете ја хидратацијата.
  • Превенирајте ги старечките дамки и бори.
  • Подобрете ја текстурата на кожата.
  • Зголемете ја регенерацијата и реоксигенацијата на клетките.
  • Намалете ги лузните и флеките оставајќи ја кожата мека, негувана и здрава.
  • Исцелете ја оштетената, испуканата и сува кожа.
  • Третирајте акни, егзема, дамки, пеги, псоријаза, состојби на кожен лупус и други состојби на кожата.
  • Помага кај јаки менструални болки, кардиоваскуларниот систем итн.

Високата концентрација на куркума е добро позната по своите анти-канцерозни, анти-габични и антисептички својства која делува благопријатно на кожата. Се користи во ајурведата со векови за да се разубави кожата и да се одржи младешки и здрав сјај. Лесно се справува со стареечките дамки и брчки на кожата. Се претпоставува дека има преку 1.000 позитивни својства врз телото, а уште толку кои не се докажани.

Нимово масло – брзо се апсорбирара и делува антибактериски, антиоксидантно кој го потикнува растот и регенерацијата на клетките. Го спречува стареењето и е исто така слична хемиска структура со маслата присутни во нашата кожа. Маслото од семе од коноп дејствува на намалување на воспаленијата и иритацијата,создавање на акни, егзема, атопичен дерматитис или псоријаза. Поради хранливите материи што ги содржи, како што е линоловата киселина, овозможува регенерација на клетките на кожата. Голем број на природни и органски озонирани масла и путери корисни за кожата богато со омега-6 и омега-3 масни киселини. Користењето на овие хранливи материи може да помогне да се третираат состојби на кожата како што се атопичен дерматитис и појава на акни.

Начин на употреба:

Нанесете многу мала количина од путерот на малку влажно лице и тело. Хранливите и исцелителските состојки продираат длабоко во сите слоеви на кожата.

Пакување: 330мл

 Шифра: 1003

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ