Ајурведско масло за природно темнеење и нега по сончање

Придобивки од користење на органското ајурведско масло за природно темнеење и нега по сончањето

Размислувате за преминување кон природното масло за сончање?
На сите ни е познато дека кремите за сончање во продавниците користат голема количина синтетички средства и хемикалии кои се многу штетни за кожата и предизвикуваат сериозни заболувања. Наместо хемикалии, како што се оксибензон и октиноксаат, ние користиме цинк оксид, масло од морков, природен витамин Б, Е и Д и други природни состојки. Создавајќи го ова природно масло, се стремевме да ги избегнеме штетните парабени, офталати и сурови конзерванси.

Дали е побезбедено природното масло за сончање?

Се придржувавме кон строгите стандарди за безбедност и кон загриженоста кон големата употреба на некои хемиски состојки што се користат во хемиските производи за нега. Успеавме да го избегнеме оксибензон, кој е познат алерген и може да влијае на нивото на хормоните во телото. Октиноксатот кој исто така го дизбалансира ендокриниот систем, а има и други потенцијално опасни несакани ефекти. Овие типови на синтетички состојки брзо се апсорбираат во кожата и успеваат лесно да стигнат до мајчиното млеко. Јавуваат бурна ирититација на кожата кај бебињита во фаза на доење.
Може ли да користиме природен крем за сонце ако имаме егзема, уртикарија или чувствителна кожа?

Природните производи за нега не само што не ја влошуваат егземата и другите состојби на иритација на кожата, дури ја исцелуваат и природно ја заштитуваат кожата. Ако имате чувствителна кожа или страдате од внатрешна топлина, осип од сонце или друга иритација на кожата, затоа побарајте веднаш природно масло за сончање. Нашето масло е со SPF 15 фактор, заштита од широк спектар на сончеви зраци, штити и од UVA и UVB, е исклучително нежно и е преполно со антиоксиданти состојки кои се хранливи за кожата, како што се маслиновото масло и екстракт од морков. Овозможува и природна заштита од сонце за бебиња и деца, лесно маслено, нетоксично и е ослободена од нано-честички, парабени и силни хемикалии. Одличен избор е ако сакате безбедно и природно сончање за бебиња и деца.

Природно масло после сончање

Нашето масло за сонце не е само за сончање, туку и лекува од изгореници од сонце, па дури и ја негува кожата. Тоа помага да се задржи хидрираноста на кожа, да се смират воспаленијата и да се зачува тенот. Маслото за сонце содржи хранливи природни состојки, како што се арника, масло од јојоба, масло од арган, шафранот, Алое вере и кантарионот се успешни во борба против слободните радикали и уртикариите на кожата, витамин Б5, озонирани маслиново, сусамово, сончогледово масло, кокосово масло, масло од морков, ајурведски суплементи и етерични масла.

Пакување: 200мл

Шифра: 1021

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ