Aјурведско масло за нега на кожа и коса – Multi Oil

Multi Oil е фантастично и неверојатно масло кое е особено погодно за сите оние кои бараат мултифункционален навлажнувачки производ и сакаат да избегнат штетни хемикалии.

Ова масло дава интензивна влажност, мек и негуван изглед.

Маслото содржи органски масла од сусам, маслиново, јојоба, арган, бадем, масло од семе од коноп, рицинусово масло. Суровини кои навлажнуваат, негуваат и омекнуваат.

Маслото е погодно за секојдневна употреба и за сите типови кожа.

Примена: Може да се користи како масло за масажа, додадете неколку капки од маслото во вашиот дневен крем, ноќен крем или лосион за тело за дополнителна влажност, може да се користи за отстранување на шминката, а маслото дури ќе обезбеди влажност на вашите трепки, може да се користи како масло за нега на коса без косата да изгледа мрсна. Додадете неколку капки во вашиот регенератор за да додадете дополнителна влажност. Користете го маслото како третман за коса, со втривање малку масло во врвовите на косата и скалпот, оставете го да отстои преку ноќ. Може да се користи како навлажнувач на кожата за бричење, како за интимна нега, така и за бричење на брадата. Можностите се многу.

Пакување: 500ml

 

Шифра: 1078

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ