Органски ајурведски серум за коса

Ајурведски потхранувачки серум за раст на коса со лековити масла.

Ја омекнува и потхранува кожата на главата, природно ја бојадисува и ја заштитува косата од пукање.

HairGrowth серумот за раст содржи иновативна и патентиран 100% природен серум за раст и опаѓање на косата. 100% природен и безбеден серум за раст на косата е докажано дека им користи на оние со оскудна коса, стимулирајќи ги фоликулите на косата, како резултат на иновативна природна формулација подготвена со озонирани масла и врвни екстракти од билки. Го обновува растот на косата, го намалува губењето и ја зголемува густината на косата за 7%, што одговара на 27.000 нови влакна по 3 месечна редовна употреба.

Го стимулира растот на косата и ја подобрува циркулацијата во скалпот

Ги стимулира клетките на фоликулите на косата кои го намалуваат процесот на стареење на косата. Ја подмладува косата давајќи ви здрава, густа и сјајна коса.

Ја потхранува косата со витамини и микро-елементи и нежно го стимулира растот на косата.

Природниот серум за раст на косата ја подобрува косата со растителни екстракти и обезбедува интензивна исхрана и кондиционирање на скалпот со искуството од ајурведата преку докажано ефективно истражување. Природните аминокиселини ја хидрираат косата и сувиот скалп и го стимулираат обновувањето на клетките на кожата. Билната инфузија од ајурведски билки, органско рицинусово масло, витамини, сулфур и природни мешавина е создадена за да стимулира здрав раст на косата и да се подобри состојбата на скалпот. Овој производ го олеснува чешањето, состојбата и ги лекува најчестите проблеми со скалпот, го подобрува задржувањето на должината, го стимулира растот и го омекнува новиот раст.

Употреба:

Добро протресете и на претходно чист скалп нанесете мала количина на прстите и рамномерно распоредете и измасирајте на косата се додека не се впие. Потоа со нежни движења со ролерот поминете 2 минути. За најдобри резултати користете го целиот сет: серум и ролер 2700 денари.

 Шифра: 1009

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ