Ајурведски путер за лице и тело From Earth to skin

Сакајте и негувајте ја сувата кожа како никогаш досега со нашиот најдобар путер за тело со мирис на брусница.

Направен со 100% состојки од природно потекло, вклучително и масло од семе од авокадо и конопово масло, шеа путер, какао путер, јојоба и бадемово масло кои состојки заедно со сите останати прави овој путер вашата сува кожа да биде помека, помазна и негувана, дури и до 96 часа влажност на кожата и дава природен сјај.

Го подобривме и мирисот, за да мирисате на сочна брусница.

Овој путер за тело со сочен мирис и интензивно кремаста структура сега доаѓа во пакување кое може да се рециклира* направено со алуминиумски капак и 100% рециклирана пластична кутија. Ова значи дека ја сакате нашата планета исто колку што го сакате вашето прекрасно тело.

Навлажнувач за тело

Совршен за сува кожа

Негувајте ја и заштитете ја кожата со 96 часовна влажност

Сладок мирис

Направено со 100% состојки од природно потекло

Пакување 330мл

Шифра: 1082

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ