Реума и ублажување на болки – масажно ајурведско масло

Масажното масло со ментол, камфор и магнезиум е ефикасно при вегетативно-васкуларни нарушувања, грчеви, колика, треска, имунолошки нарушувања, астенија (недостаток на сон)

На ладно делува температурно против кашлица, отстранувајќи ја болката во грлото.

Помага при артритис, остеохондроза, миозитис, трауми, израстоци, повреди. Отстранува едем, тежина и болки во нозете.

Нанесете на слепоочницата и вратот при главоболка, вдишете во случај на кашлица, течење на носот и ‘рчење, користете го за масажа при болки во зглобовите или мускулите.

Незаменлив за спортските професионалци.

Состојки: Масло од лист од мента, чајно дрво, лаванда, камфор, магнезиум.

Не содржи конзерванси, средства за боење и ексципиенси!

Пакување 200мл

Шифра: 1087

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ