Сапун за брада и коса на база на пиво

Да се има чиста брада, значи и редовно собирање на комплименти и придобивање на многу обожаватели. Секоја добра брада започнува со правилна рутина за миење, а под тоа се подразбира и специјално наменети шампони кои влакното ќе го направат здраво, а вашата кожа мека.

Сосема природен шампон и сапун за коса и брада од состојки кои не содржат никакви хемикалии и не ја оштетуваат кожата и влакното.

Шампонот за брада и коса нежно чисти и го негува влакното.

Овој бар содржи арганово, бадемово, јојоба масло, рицинусово, кантарионово, невеново, маслиново масло, шеа путер, какао путер, кокосово масло, чисто есенцијално масло од кедар пачули и сандалово дрво, а основата е на база на пиво.

Активниот јаглен помага во спречување на мрсење на кожата на лицето и на влакното.

Наша препорака, откако убаво ќе ја измиете брадата, нанесете од нашето масло за брада а потоа и од балсамот за брада како би и го вратиле стариот сјај и убавиот мирис.

Шифра: 1335

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ