Сапун за брада и коса со лаванда и активен јаглен

Да се има чиста брада, значи и редовно собирање на комплименти и придобивање на многу обожаватели. Секоја добра брада започнува со правилна рутина за миење, а под тоа се подразбира и специјално наменети шампони кои влакното ќе го направат здраво, а вашата кожа мека.

Сосема природен шампон и сапун за коса и брада од состојки кои не содржат никакви хемикалии и не ја оштетуваат кожата и влакното.

Шампонот за брада и коса нежно чисти и го негува влакното.

Овој бар содржи арганово, бадемово, јојоба масло, рицинусово, кантарионово, невеново, маслиново масло, шеа путер, какао путер, кокосово масло, чисто есенцијално масло од лаванда.

Активниот јаглен помага во спречување на мрсење на кожата на лицето и на влакното.

Наша препорака, откако убаво ќе ја измиете брадата, нанесете од нашето масло за брада а потоа и од балсамот за брада како би и го вратиле стариот сјај и убавиот мирис.

Шифра: 1334

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ