Шампон за брада и коса 100ml

Течен шампон и кондиционер за коса и брада на база на масла кои го негуваат, омекнуваат и хранат, а воедно и спречува опаѓање на влакното.

Збогатен со рицинусово, арганово, бадемово, јојоба масло, масло од авокадо, амла масло, капки од коприва, витамини А, Б, Д, Е и есенцијални масла од лаванда, портокал, лимон, лимонова трева и рузмарин.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Есенцијалните масла од лаванда и рузмарин, како и природниот витамин Е по своите својства се познати како масла кои поттикнуваат раст на влакното, а воедно спречуваат опаѓање.

Ја намалува иритацијата и појавата на првут, а воедно го храни скалпот на косата.

Шампонот за коса и брада содржи 100% природни и органски состојки без додатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржи палмино масло што дополнително го прави и вистински пријатели на природата

Шифра: 1333

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ