Ајурведски путер за лице и тело RED MACA 2+1 гратис

Што е путер за тело?
Путерот за тело е длабоко хидратантен навлажнувач на кожата.  Тоа е типично густ крем направен од какао путер, шеа путер, путер од манго, јојоба, арган, маслиново, сусамово масло, црвена мака и голем број есенцијални масла и витамини неопходни за регенерација. Овој путер исто така содржи голем број есенцијални масла за дополнително уживање на вашата кожа и како дел од ароматерапијата.  Уникатната формула на путерот за тело значи дека може да ја заштити вашата кожа од сувост и да ви помогне да се регенерирате од груба или сува кожа.  Тоа се постигнува со целосно влажнење на кожата и не се потребни дополнителни средства.  Исто така, помога при стареењето на кожата која ја губи својата способност за хидрација, здрав изглед и нормална сјајност.  Оваа формула  содржи и специјални состојки кои се однесуваат на одредени проблеми со кожата, како што се емолиенти, за да ја омекнат кожата или природни навлажнувачи за да ја зголемат влажноста.
Овој путер е богат со природен витамин Е и е природен антиоксиданс кој помага при хидратација и смирување на кожата.  Бидејќи е толку моќен, тој е еден од најпопуларните видови путер за тело.
Овој путер е создаден од јаткасти плодови од африканското шеа дрво.  Богат со витамини А и Е, а содржи и масни киселини.  Тоа е одлична опција за одржување на хидрирана кожа преку целиот ден.
Путерот од манго содржи повеќе масни киселини, што го прави еден од најкорисните состојки во овој состав. Тој е природен емолиент кој може да ви помогне да ја одржите кожата мека и да ја смири кога е иритирана.
Во формулата на овој путер му прават друштво и пчелиниот восок како исклучително корисна природна состојка погодна за целото тело. Погрижете се за вашата кожа уште денес и ќе го направите вистинскиот избор оваа зима кога на важата кожа и е потребна нега и хидрација кога најмногу и треба.

Придобивки:
Длабоко, интензивно навлажнување
Идеален за груба или екстремно сува кожа
Може да се користи за целото тело со концентрација на рацете, стапалата, лактите и нозете
Лесно се нанесува
Создава заштитна бариера која ќе ја одржува кожата хидрирана низ целиот ден.
Главната причина за сува кожа може да биде од различни фактори како што се времето, исхраната, честото миење и дехидрацијата.  Кога природните масла и вода се изгубени или исцедени од нашата кожа, нашиот скапоцен епидермис станува груб и сув.  За да ги заштитите нивоата на влажност на кожата, ќе треба да нанесете природен путер за тело за длабинско навлажнување за сува кожа.
Никогаш не го загрозувајте здравјето и убавината и секогаш избирајте природен путер за тело.

Пакување: 3 х 330мл

Шифра: 1065

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ