Ајурведски путер за лице и тело WINTER WARM HUG

Нашиот нај продаван путер за лице и тело сега во ново зимско издание.
Неодолив мирис на цимет, портокал, каранфилче, мандарина, брусница и ванила. Мирис кој со сигурност ќе ве згрее во овие студени зимски денови.

Путер со стар рецепт, кој го користеле пред 6,000 години, путер кој ќе ја исцели вашата кожа. Путерот за тело и лице ги содржи сите хранливите состојки кои ја хидрираат и длабински ја хранат вашата кожа. Нашиот путер е направен од природни состојки и е погоден за сите типови на кожа vata, pitta, kafa типови според Ајурведата, ја хидрира кожата, ги намалува брчките, го забавува процесот на стареење и дава видливи резултати по само седум дена употреба. Нашиот путер за тело е направен од најхранливите озонирани природни масла, ајурведски билки, зачини и путери кои на вашата кожа првенствено ќе и дадат здрав, мек, сјаен и младешки изглед.

Бенефити од редовното користење:

• Ја хидрира кожата
• Формира заштитен слој околу кожата
• Помага против осип на кожата и егзема
• Содржи корисни антиоксиданти како витамин Ц, Е и А
• Содржи природни антивоспалителни својства и штити од УВ
• Без конзерванси, хемикалии, парабен и додатни мириси.
• Позитивни ефекти врз стареење
• Помага кај јаки менструални болки, кардиоваскуларниот систем итн.

Начин на употреба:

Нанесете многу мала количина од путерот на малку влажно лице и тело. Хранливите и исцелителските состојки продираат длабоко во сите слоеви на кожата.

Пакување: 330мл

Шифра: 1063

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ