Ајурведска мешавина Златно млеко

Ајурведска мешавина Златно млеко

1.500,00 ден

Научните истражувања покажуваат дека Златното млеко има околу 1.000 директни и индиректни добробити за телото.
„Златно млеко“ помага да се врати „подмачканоста” на ’рбетниот столб и да се исчистат депозититете на сол, ама (отрови) и слуз во телото. Корисно е за хематопеза (формирање на крвни клетки со поделба и диференцијација на матичните клетки во коскената срцевина), дебелото црево, нервниот систем и коскеното ткиво. Златното млеко е волшебен пијалок кој помага и за продолжување на младоста, го нормализира целиот дигестивен систем, има корисен ефект врз црниот дроб.

Шифра: 1053

Научните истражувања покажуваат дека Златното млеко има околу 1.000 директни и индиректни добробити за телото.
„Златно млеко“ помага да се врати „подмачканоста” на ’рбетниот столб и да се исчистат депозититете на сол, ама (отрови) и слуз во телото. Корисно е за хематопеза (формирање на крвни клетки со поделба и диференцијација на матичните клетки во коскената срцевина), дебелото црево, нервниот систем и коскеното ткиво. Златното млеко е волшебен пијалок кој помага и за продолжување на младоста, го нормализира целиот дигестивен систем, има корисен ефект врз црниот дроб. Отстранува токсини, го подобрува темниот тен и поттикнува долговечност. Тој е многу ефикасен при артритис и артроза, бидејќи конзумирањето на златно млеко ја зголемува подвижноста на зглобовите. Овој рецепт е многу стар и е користен во Ајурведата уште пред 10.000 години.

Оваа златна мешавина во својот состав содржи: органски куркума, цимет, ѓумбир, кардамом, црн пипер, каранфилче, морско оревче, шафран.

Едноставен за припремаа и консумирање. Во 250мл топла вода или млеко измешајте една кафена лажичка од златната мешавина, додадете малку кокосово масло или ги путер, малку мед и уживајте во пијалокот.

+/-200гр