Ајурведска паста за заби во прав

Ајурведска паста за заби во прав

700,00 ден

Ајурведска дентална паста за заби за одржување на секојдневна оралната хигиена и третман на орални заболувања. Помага за намалување на крварењата на непцата, ги одржува забите бели и здрави, се бори против лошиот здив и спречува појава на кариес.

Главни својства се: адстрингентент, антибактериско и антиоксиданс, антиинфламаторни и антимикробни својства, антитоксичко дејство, го зајакнува природниот имунитет и се бори со плаката.

Не содржи: вештачки бои, засладувачи, ГМО, животински додатоци и Флуор.

Шифра: 1080

Ајурведска дентална паста за заби за одржување на секојдневна оралната хигиена и третман на орални заболувања. Помага за намалување на крварењата на непцата, ги одржува забите бели и здрави, се бори против лошиот здив и спречува појава на кариес.

Главни својства се: адстрингентент, антибактериско и антиоксиданс, антиинфламаторни и антимикробни својства, антитоксичко дејство, го зајакнува природниот имунитет и се бори со плаката.

Не содржи: вештачки бои, засладувачи, ГМО, животински додатоци и Флуор.

Бидејќи не содржи ментол во себе можат да ја користат и личности кои се лечат со помош на хомеопатија.

Состав: трифала, стевија, цимет, куркума, каранфилче, ѓумбир, кардамон, морско оревче, химајалска сол.

Како се користи?
Нанесете мала количина од правот на четката за заби, четкајте ги забите регуларно како со било која друга паста за заби и потоа исплакнете со вода.
Четкајте ги забите два пати на ден за најдобри резултати предходно можете да направите жабуркање со нашето масло за жабуркање и чистење на јазикот со бакарен чистач.

Пакување: 60гр