Ајурведски балсам со куркума и додаток масло од коноп

Ајурведски балсам со куркума и додаток масло од коноп

900,00 ден

Сакате да сјаете од убавина и здравје? Направете ја вашата кожа да блеска со Ајурведскиот златен балсам со куркума и коноп на Ајурведа Македонија. Смирувачки, заздравувачки и совршен за оштетена кожа, вклучително и состојби на кожата како што се: акни, егзема, псоријаза, хиперпигментација, темни флеки, старечки дамки и бори, пеги и лузни. Златниот балсам за кожа со куркума е погоден за блескав тен на лице, раце и тело и може да се користи како третман или како дел од вашата дневна рутина за нега на кожата. За разлика од путерот овој балсам можете да го носите сегде со вас во вашата чанта.

Шифра: 1001

Сакате да сјаете од убавина и здравје? Направете ја вашата кожа да блеска со Ајурведскиот златен балсам со куркума и коноп на Ајурведа Македонија. Смирувачки, заздравувачки и совршен за оштетена кожа, вклучително и состојби на кожата како што се: акни, егзема, псоријаза, хиперпигментација, темни флеки, старечки дамки и бори, пеги и лузни. Златниот балсам за кожа со куркума е погоден за блескав тен на лице, раце и тело и може да се користи како третман или како дел од вашата дневна рутина за нега на кожата.
За разлика од путерот овој балсам можете да го носите сегде со вас во вашата чанта.

Со овој нов балсам на нашиот пазар:

Подобрете ја еластичноста на кожата и задржете ја хидратацијата.
Превенирајте ги старечките дамки и бори.
Подобрете ја текстурата на кожата.
Зголемете ја регенерацијата и реоксигенацијата на клетките.
Намалете ги лузните и флеките оставајќи ја кожата мека, негувана и здрава.
Исцелете ја оштетената, испуканата и сува кожа.
Третирајте акни, егзема, дамки, пеги, псоријаза, состојби на кожен лупус и други состојби на кожата.
Помага кај јаки менструални болки, кардиоваскуларниот систем итн.

Високата концентрација на куркума е добро позната по своите анти-канцерозни, анти-габични и антисептички својства која делува благопријатно на кожата. Се користи во ајурведата со векови за да се разубави кожата и да се одржи младешки и здрав сјај. Лесно се справува со стареечките дамки и брчки на кожата. Се претпоставува дека има преку 1.000 позитивни својства врз телото, а уште толку кои не се докажани.

Нимово масло – брзо се апсорбирара и делува антибактериски, антиоксидантно кој го потикнува растот и регенерацијата на клетките. Го спречува стареењето и е исто така слична хемиска структура со маслата присутни во нашата кожа. Маслото од семе од коноп дејствува на намалување на воспаленијата и иритацијата,создавање на акни, егзема, атопичен дерматитис или псоријаза. Поради хранливите материи што ги содржи, како што е линоловата киселина, овозможува регенерација на клетките на кожата. Голем број на природни и органски озонирани масла и путери корисни за кожата богато со омега-6 и омега-3 масни киселини. Користењето на овие хранливи материи може да помогне да се третираат состојби на кожата како што се атопичен дерматитис и појава на акни.

Начин на употреба: Нанесете многу мала количина од балсамот на малку влажно лице и тело. Хранливите и исцелителските состојки продираат длабоко во сите слоеви на кожата.