Ајурведски путер за лице и тело портокал – ванила

Ајурведски путер за лице и тело портокал – ванила

2.990,00 ден

При појава на првите брчки на лицето, веднаш се спротивставуваме користејќи различни креми, третмани за убавина и разни други методи. Сепак, за повеќето од овие хемиски креми, филери и третмани потребна е поголема сума на пари.Кожата како најголемиот орган, бара да и се даде приоритет! Таа е огледало на вашето здравје и убавина, бариера и филтер со надворешната средина.

Шифра: 1002

При појава на првите брчки на лицето, веднаш се спротивставуваме користејќи различни креми, третмани за убавина и разни други методи. Сепак, за повеќето од овие хемиски креми, филери и третмани потребна е поголема сума на пари.Кожата како најголемиот орган, бара да и се даде приоритет! Таа е огледало на вашето здравје и убавина, бариера и филтер со надворешната средина.

Направивме путер со стар рецепт, кој го користеле пред 6,000 години, путер кој ќе ја исцели вашата кожа. Путерот за тело и лице ги содржи сите хранливите состојки кои ја хидрираат и длабински ја хранат вашата кожа. Нашиот путер е направен од природни состојки и е погоден за сите типови на кожа /#vata,#pitta, #kafa типови според Ајурведата, ја хидрира кожата, ги намалува брчките, го забавува процесот на стареење и дава видливи резултати по само седум дена употреба. Нашиот путер за тело е направен од најхранливите озонирани природни масла, ајурведски билки, зачини и путери кои на вашата кожа првенствено ќе и дадат здрав, мек,сјаен и младешки изглед.

Бенефити од редовното користење:

  • Ја хидрира кожата
  • Формира заштитен слој околу кожата
  • Помага против осип на кожата и егзема
  • Содржи корисни антиоксиданти како витамин Ц, Е и А
  • Содржи природни антивоспалителни својства и штити од УВ
  • Без конзерванси, хемикалии, парабен и додатни мириси.
  • Позитивни ефекти врз стареење
  • Помага кај јаки менструални болки, кардиоваскуларниот систем итн.

Начин на употреба:

Нанесете многу мала количина од путерот на малку влажно лице и тело. Хранливите и исцелителските состојки продираат длабоко во сите слоеви на кожата.

Состав на кремата:

Органски ши, какао, ги путер, кокосово, маслиново, сончогледово, сусамово, арганово,бадемово, јојоба масло, пчелин восок, масло од портокал, ванила, невен, магнезиум,витамин Е, Ц, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, пантотенска, фолна киселина, биотин, Azadirachta indica, curcuma longa, arthrospira, asparagus racemosa, emblica officinalis.

Пакување: 330ml