Масло за нега на влакно на брада After Eight

Масло за нега на влакно на брада After Eight

700,00 ден

After Eight е масло за брада со мирисни ноти на ментол и чоколадо.
Љубителите на добро познатите чоколатца After Eight веруваме дека со сигурност ќе го обожаваат ова масло.
Есенцијалното масло од пеперминт е познато по стимулирање раст на влакно. Навлегува длабоко во коренот за да го зајакне растот, дебелината и должината на влакното.

Шифра: 1345

Category:

After Eight е масло за брада со мирисни ноти на ментол и чоколадо.
Љубителите на добро познатите чоколатца After Eight веруваме дека со сигурност ќе го обожаваат ова масло.
Есенцијалното масло од пеперминт е познато по стимулирање раст на влакно. Навлегува длабоко во коренот за да го зајакне растот, дебелината и должината на влакното.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост и сувост.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.