Масло за нега на влакно на брада Apple Pie

Масло за нега на влакно на брада Apple Pie

700,00 ден

Apple Pie масло за брада со мирисни ноти на цимет, лимонова трева, бергамот, грејпфрут и портокал.

Неоддолив мирис кој со сигурност ќе ве врати во детството, во некој студен есенски ден. Мирис кој потсеќа на свежо испечена пита од јаболка направена од рацете на мама или баба.

Шифра: 1330

Category:

Apple Pie масло за брада со мирисни ноти на цимет, лимонова трева, бергамот, грејпфрут и портокал.

Неоддолив мирис кој со сигурност ќе ве врати во детството, во некој студен есенски ден. Мирис кој потсеќа на свежо испечена пита од јаболка направена од рацете на мама или баба.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.