Масло за нега на влакно на брада Energie

Масло за нега на влакно на брада Energie

700,00 ден

Energie масло за брада со мирисни ноти на портокал, темјан, мента, еукалиптус, бергамот, цимет, лимонова трева, каранфилче.

Оваа комбинација на чисти есенцијални масла не само што мириса одлично, делува и на подигнување на расположението. Есенцијалните масла имаат различна намена во ароматерапијата и секако при употреба во козметички производи секое со своите својства помага во подобрување на состојбата на влакното или кожата на лицето.

Шифра: 1328

Category:

Energie масло за брада со мирисни ноти на портокал, темјан, мента, еукалиптус, бергамот, цимет, лимонова трева, каранфилче.

Оваа комбинација на чисти есенцијални масла не само што мириса одлично, делува и на подигнување на расположението. Есенцијалните масла имаат различна намена во ароматерапијата и секако при употреба во козметички производи секое со своите својства помага во подобрување на состојбата на влакното или кожата на лицето.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.