Масло за нега на влакно на брада Karma

Масло за нега на влакно на брада Karma

700,00 ден

Karma масло за брада со мирисни ноти на лимонова трева, пачули, портокал, бор, лаванда и темјан.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Шифра: 1329

Category:

Karma масло за брада со мирисни ноти на лимонова трева, пачули, портокал, бор, лаванда и темјан.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки без додатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.