Масло за нега на влакно на брада Mint Bark

Масло за нега на влакно на брада Mint Bark

700,00 ден

Mint Bark мириса на блескава мешавина од ладен пеперминт и огнен цимет со ноти на крцкаво јаболко и кремасто морско оревче.

Нашите масла за брада се рачно изработени, во мали серии за да го добиете најквалитетниот производ. Насоки: Откако ќе се истуширате, едноставно нанесете приближно 5-7 капки (во зависност од должината и густината на вашата брада) на дланка и распоредете  рамномерно низ малку влажна брада.  Користете чешел за подобро распределување на маслото. Елиминира чешање на кожата. Ги третира расцветаните врвови.

Шифра: 1348

Category:

Mint Bark мириса на блескава мешавина од ладен пеперминт и огнен цимет со ноти на крцкаво јаболко и кремасто морско оревче.

Нашите масла за брада се рачно изработени, во мали серии за да го добиете најквалитетниот производ. Насоки: Откако ќе се истуширате, едноставно нанесете приближно 5-7 капки (во зависност од должината и густината на вашата брада) на дланка и распоредете  рамномерно низ малку влажна брада.  Користете чешел за подобро распределување на маслото. Елиминира чешање на кожата. Ги третира расцветаните врвови.

Нашите производи за брада содржат масло од коноп што го стимулира растот на косата!
Така е, точно прочитавте.  Маслото од коноп помага да се подобри растот на влакната.  Меѓу нив е преку масните киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, кои се неопходни за стимулирање на растот.  Влакното во себе содржи кератин, од кој има до 90% протеин. Маслото од коноп може да го обезбеди овој протеин за време на растот како основен елемент на влакното.  Маслото исто така обезбедува циркулација на крвта што гарантира дека фоликулите на влакното се хранат доволно за да го поддржат растот.