Масло за нега на влакно на брада Sweet Patchouli 100ml

Масло за нега на влакно на брада Sweet Patchouli 100ml

1.800,00 ден

Многу пати имаме напоменато дека нашите производи со голема причина содржат во себе одредени есенцијални масла, и тоа ги прави погодни за користење не само за нега на влакното на брадата туку и за кожата на лицето и косата и не само кај мажите туку може да ги користат и жените.

Маслото од пачули има карактеристичен мирис кој може да се опише како дрвенест, сладок и зачинет. Поради ова, често се користи како додаток за мирис во производи како парфеми и козметика.

Шифра: 1347

Category:

Многу пати имаме напоменато дека нашите производи со голема причина содржат во себе одредени есенцијални масла, и тоа ги прави погодни за користење не само за нега на влакното на брадата туку и за кожата на лицето и косата и не само кај мажите туку може да ги користат и жените.

Маслото од пачули има карактеристичен мирис кој може да се опише како дрвенест, сладок и зачинет. Поради ова, често се користи како додаток за мирис во производи како парфеми и козметика.

Маслото од пачули има различни дополнителни намени низ целиот свет.
Некои од нив вклучуваат:
👉 лекување на кожни состојби како што се дерматитис, акни или сува, испукана кожа
👉олеснување на симптомите на состојби како што се настинки, главоболки и стомачни тегоби
👉 ослободување од депресија
👉 обезбедува чувство на релаксација и помага да се олесни стресот или анксиозноста
👉помага при мрсна коса или првут
👉може да го контролира апетитот
👉има антифунгални и антибактериски агенси
👉може да се користи како додаток во ниски концентрации за вкус на храна како бонбони, печива и пијалоци

Комбинацијата на пачули и масло од портокал овој производ го прави вистинска бомба за целокупна нега на вашите коса, кожа и брада.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост и сувост.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, арганово, јојоба, бадемово, маслиново, рицинусово, масло од коноп, амла масло, масло од авокадо, чисти есенцијални масла, витамин Е.

Пакување: 100мл