Масло за нега на влакно на брада Tobacco Vanilla

Масло за нега на влакно на брада Tobacco Vanilla

700,00 ден

Tobacco vanilla масло за брада со мирис на тутун и ванила.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Шифра: 1315

Category:

Tobacco vanilla масло за брада со мирис на тутун и ванила.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, есенцијални масла од тутун и ванила, витамин Е.