Освежувач за постелнина (спреј кој придонесува за подобар сон)
  • Home
  • /
  • Products
  • /
  • SVcareblends
  • /
  • Освежувач за постелнина (спреј кој придонесува за подобар сон)

Освежувач за постелнина (спреј кој придонесува за подобар сон)

750,00 ден

Кога ќе започнете да ја внесувате работата и целата технологија во спалната соба, како што е овој период сега кога сите сме со работа од дома, мозокот престанува да мисли дека спалната соба е само за спиење и процесот на заспивање станува потежок.

Ако веќе сте паднале во оваа стапица, но барате излез, еден одличен начин да му кажете на телото дека е време за спиење е да користите спреј за перница од есенцијално масло.

Шифра: 1317

Кога ќе започнете да ја внесувате работата и целата технологија во спалната соба, како што е овој период сега кога сите сме со работа од дома, мозокот престанува да мисли дека спалната соба е само за спиење и процесот на заспивање станува потежок.

Ако веќе сте паднале во оваа стапица, но барате излез, еден одличен начин да му кажете на телото дека е време за спиење е да користите спреј за перница од есенцијално масло.

Есенцијалните масла можат да бидат многу релаксирачки и е утврдено дека одредени мириси предизвикуваат смиреност и релаксација.

Кога рутински ќе започнете со употреба на спреј за перница од есенцијално масло, тоа ќе ви помогне да се опуштите и да го исфрлите стресот акумулиран во текот на целиот ден.

Кога ќе почнете да ги доживувате придобивките од подоброто спиење, ќе забележите значително зголемена енергија и намалена мозочна магла во текот на денот.

Едно од најчесто користените есенцијални масла е лавандата.

Мирисот на лаванда е привлечен и релаксирачки, но здравствените придобивки се уште позначајни.

Го ублажува стресот и вознемиреноста.

Дополнително, забележано е за неговата способност да го подобри квалитетот на спиењето.

Етеричното масло од Бергамот ќе помогне во олеснување на напнатоста со зајакнување на расположението.

Кога умот ќе може да се смири и да се ослободи од стресните мисли, доаѓа до побрзо заспивање и длабок сон.

Ванилата, исто така, има долга историја на употреба за својства за релаксација и олеснување на стресот.

Откриено е дека ја намалува хиперактивноста и немир, го смирува нервниот систем и го намалува крвниот притисок. Мирисот на ванила носи чувство на удобност и пријатност, што го прави совршен мирис за вашиот спреј за перници.

Едноставно распрскајте неколку пати пред легнување на перницата, на вашата прекривка или во воздух и потоа само уживајте во длабокиот сон.

Нарачајте го нашиот #PillowMist уште веднаш и дозволете си квалитетен и длабок сон каков што одсекогаш сте посакувале.