Aјурведски шампон за раст на коса

Aјурведски шампон за раст на коса

750,00 ден

Создадовме целосна природна и делотворна формула на шампон кој помага во раст на ново влакно и спречува опаѓање на веќе постоечкото.

Овој шампон содржи ајурведски билки кои дополнително го поттикнуваат растењето и негувањето на косата. Ова древна ајурведска формула е збогатена со екстракт од лук и капсикум кои ја ревитализираат структурата на влакното, заздравувајќи ги оштетените делови и го потикнуваат растот на косата.
Овој природен шампон има моќен ефект за спречување на паѓање на косата, ја зацврстува и ја згуснува.
100% е органски и целосно природен.
Лесно ја стимулира циркулација на крвта
Длабински делува на фурункулот на косата, ја згуснува, зацвртува, измива и хидратира.

Шифра: 1039

Создадовме целосна природна и делотворна формула на шампон кој помага во раст на ново влакно и спречува опаѓање на веќе постоечкото.

Овој шампон содржи ајурведски билки кои дополнително го поттикнуваат растењето и негувањето на косата. Ова древна ајурведска формула е збогатена со екстракт од лук и капсикум кои ја ревитализираат структурата на влакното, заздравувајќи ги оштетените делови и го потикнуваат растот на косата.
Овој природен шампон има моќен ефект за спречување на паѓање на косата, ја зацврстува и ја згуснува.
100% е органски и целосно природен.
Лесно ја стимулира циркулација на крвта
Длабински делува на фурункулот на косата, ја згуснува, зацвртува, измива и хидратира

Овој производ против опаѓање на косата е најдобрата комбинација на природни лековити билки и масла, витамини и додатоци за негување на косата.
Универазелен шампон за сите видови коса.
Шампонот содржи хранливи и био-активни состојки кои создаваат и поттикнуваат раст на косата. Во составот е збогатен со: масломпд коприва, лук, јојоба, бадем, арган, рицинусово масло, лаванда, рузмарин, мајчина душица и други етерични масла кои имаат благотворно дејство врз фоликулите на влакната. Богати се со многу витамини и хранливи компоненти кои поволно делуваат на растот на косата.

Како да го користите:
На целосно влажна коса аплицирајте мала количина од шампонот и длабински масирајте дури до коренот на косата неколку минути и исплакнете со ладна вода.
Ладната вода ги затвара порите и ја забрзува циркулацијата и помага за зголемување на дотокот на хранливи материи и забрзување на растот на косата. Дополнително ладната вода и дава и поголем сјај на косата.. Бидејќи е природен и корисен за косата можете да го користите при секојдневна употреба.

За подобри резултати користете го во комбинација со серумот за раст на коса и дерма ролерот.

Пакување: 200мл