Aјурведско масло за раст на коса 100мл

Aјурведско масло за раст на коса 100мл

3.600,00 ден

Ајурведски потхранувачки серум за раст на коса со лековити масла и масло од коноп.

100% природен и безбеден серум за раст на косата кој ќе им користи на оние со оскудна коса, стимулирајќи ги фоликулите на косата, како резултат на иновативна природна формулација подготвена со озонирани масла и врвни екстракти од билки како и збогатено со конопово масло кое е едно од најдобрите масла за раст на влакното. Го обновува растот на косата, го намалува губењето и ја зголемува густината на косата за 7%, што одговара на 27.000 нови влакна по 3 месечна редовна употреба.

Ги стимулира клетките на фоликулите на косата кои го намалуваат процесот на стареење на косата. Ја подмладува косата давајќи ви здрава, густа и сјајна коса.

Ја потхранува косата со витамини и микро-елементи и нежно го стимулира растот на косата.

Шифра: 1009

Ајурведски потхранувачки серум за раст на коса со лековити масла и масло од коноп.

100% природен и безбеден серум за раст на косата кој ќе им користи на оние со оскудна коса, стимулирајќи ги фоликулите на косата, како резултат на иновативна природна формулација подготвена со озонирани масла и врвни екстракти од билки како и збогатено со конопово масло кое е едно од најдобрите масла за раст на влакното. Го обновува растот на косата, го намалува губењето и ја зголемува густината на косата за 7%, што одговара на 27.000 нови влакна по 3 месечна редовна употреба.

Ги стимулира клетките на фоликулите на косата кои го намалуваат процесот на стареење на косата. Ја подмладува косата давајќи ви здрава, густа и сјајна коса.

Ја потхранува косата со витамини и микро-елементи и нежно го стимулира растот на косата.

Природниот серум за раст на косата ја подобрува косата со растителни екстракти и обезбедува интензивна исхрана и кондиционирање на скалпот со искуството од ајурведата преку докажано ефективно истражување. Природните аминокиселини ја хидрираат косата и сувиот скалп и го стимулираат обновувањето на клетките на кожата. Билната инфузија од ајурведски билки, органско рицинусово масло, витамини, сулфур и природни мешавини е создадена за да стимулира здрав раст на косата и да се подобри состојбата на скалпот. Овој производ го намалува чешањето и ги лекува најчестите проблеми со скалпот.

Употреба: Добро протресете и на претходно чист скалп нанесете мала количина на прстите и рамномерно распоредете и измасирајте на косата се додека не се впие. Потоа масирајте го темето од 5 до 15 минути и оставете да одстои 30 до 45 минути а потоа може да измиете, но за подобри резултати оставете го маслото да преноќи.

Пакување: 100мл