Aјурведско масло против егзема и псоријаза

Aјурведско масло против егзема и псоријаза

800,00 ден

Кожата е најголемиот орган на нашето тело и постојано не штити од надворешните штени влијанија, а е добар показател за неправилностите во функционирањето на организмот.

Ајурведата користи една од своите древни техники, за негување, смирување и излекување на повеќе видови посериозни воспаленија кои се разликуваат во причините и симптомите.

Овој серум успешно се покажа кај: егзема, дерматитис, псоријаза, перутање и црвенила на кожата, и како моќен лек за акни, мозолчиња, црнки и мрсна кожа.

Овие природни маслени капки од билни и етерични масла лесно ја детоксицираат кожата, го отстрануваат мртвиот епител од кожата, благо го намалуваат воспалението, делуваат смирувачко на кожата и длабоко ја регенираат кожата. Тие лесно го смируваат воспалението на кожата, болката при воспалителните процеси, имаат благо антибактериско, антифунгално дејство и ќе ви помогнат да ги решите проблемите кои постојано ве мачат. Целосно ја подобруваат сувата и груба кожа и го регенерираат псоријастичниот дел.

Шифра: 1013

Кожата е најголемиот орган на нашето тело и постојано не штити од надворешните штени влијанија, а е добар показател за неправилностите во функционирањето на организмот.

Ајурведата користи една од своите древни техники, за негување, смирување и излекување на повеќе видови посериозни воспаленија кои се разликуваат во причините и симптомите.

Овој серум успешно се покажа кај: егзема, дерматитис, псоријаза, перутање и црвенила на кожата, и како моќен лек за акни, мозолчиња, црнки и мрсна кожа.

Овие природни маслени капки од билни и етерични масла лесно ја детоксицираат кожата, го отстрануваат мртвиот епител од кожата, благо го намалуваат воспалението, делуваат смирувачко на кожата и длабоко ја регенираат кожата. Тие лесно го смируваат воспалението на кожата, болката при воспалителните процеси, имаат благо антибактериско, антифунгално дејство и ќе ви помогнат да ги решите проблемите кои постојано ве мачат. Целосно ја подобруваат сувата и груба кожа и го регенерираат псоријастичниот дел.

Природниот серум за проблематична кожа на Ayurveda Macedonia брзо го нормализираат акутниот, атопичен и хроничен дерматитис, невродерматитис, акутна и хронична егзема, уртикарија, габични стапала, врши благ пилинг на кожата, чешање на гениталиите, аналниот предел, надворешни хемороиди, кандида, каснување од инсекти, фурункули, кондиломи и т.н.

Овие капки се дел од третманите за убавина и здравје кој се изведуваат во нашиот ајурведа центар.

Начин на употреба:

Наутро и / или навечер, нанесуваме неколку капки од серумот на проблематичниот дел кој претходно е убаво исчистен од прљавштини. Не е потребно измивање на серумот.

Доколку воспаленијата се големи може да се аплицира и неколку пати на ден. Кога ќе се намалат непријатните симптоми, намалете ја дневната употреба на серумот.

При егзема намалете го (колку може) користењето на вода.