Asian Garden – путер за лице и тело

Asian Garden – путер за лице и тело

2.990,00 ден

Мирисот на азиска градина спакувана во путер за лице и тело, направен од повеќе од 10 видови на органски и природни масла и путери, со сигурност ќе ја разбудат вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во една од најубавите азиски градини. Путерот освен што ќе ве освои со својот мирис, ќе се погрижи и за вашата сува кожа и ќе и овозможи длабока хидратација.

Шифра: 1097

Мирисот на азиска градина спакувана во путер за лице и тело, направен од повеќе од 10 видови на органски и природни масла и путери, со сигурност ќе ја разбудат вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во една од најубавите азиски градини. Путерот освен што ќе ве освои со својот мирис, ќе се погрижи и за вашата сува кожа и ќе и овозможи длабока хидратација.

Кажете и збогум на сувата, испукана кожа! Новиот потхранувач за тело никогаш посовршен! А мирисот? Боженствен! Збогатен со ши и какао путер, карнауба восок и миксот од најдрагоцените 100% нерафинирани органски и ладно цедени масла како кокосово, јојоба, бадем, арган, невен, конопово, смиљ масло како и моќниот токоферол. Овој путер освен што ќе ја направи вашата кожа мека како свила, ќе се бори против лузните од стрии, спречувајќи и помагајќи во нивната видливост.

Vegan friendly

Користете го во комбинација со нашиот парфем Asian Garden.

Пакување 150мл