Pasion of India – MULTI OIL

Pasion of India – MULTI OIL

2.990,00 ден

Мирисот на Индија спакуван во мулти функционално масло кое со сигурност ќе ја разбуди вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во земјата во која владеат мириси на зачини, есенцијални масла, инсенс стапчиња – неверојатната Индија.

Pasion of India Multi Oil е фантастично и неверојатно масло кое е особено погодно за сите оние кои бараат мултифункционален навлажнувачки производ и сакаат да избегнат штетни хемикалии.

Ова масло дава интензивна влажност, мек и негуван изглед.

Шифра: 10 102

Мирисот на Индија спакуван во мулти функционално масло кое со сигурност ќе ја разбуди вашата фантазија и за момент ќе се чувствувате како да сте во земјата во која владеат мириси на зачини, есенцијални масла, инсенс стапчиња – неверојатната Индија.

Pasion of India Multi Oil е фантастично и неверојатно масло кое е особено погодно за сите оние кои бараат мултифункционален навлажнувачки производ и сакаат да избегнат штетни хемикалии.

Ова масло дава интензивна влажност, мек и негуван изглед.

Маслото содржи органски масла од сусам, маслиново, јојоба, арган, бадем, масло од семе од коноп, рицинусово масло, кокосово масло, масло од невен, масло од кантарион, масло од смиљ, мирисни масла. Суровини кои навлажнуваат, негуваат и омекнуваат.

Маслото е погодно за секојдневна употреба и за сите типови кожа.

Примена: Може да се користи како масло за масажа, додадете неколку капки од маслото во вашиот дневен крем, ноќен крем или лосион за тело за дополнителна влажност, може да се користи за отстранување на шминката, а маслото дури ќе обезбеди влажност на вашите трепки, може да се користи како масло за нега на коса без косата да изгледа мрсна. Додадете неколку капки во вашиот регенератор за да додадете дополнителна влажност. Користете го маслото како третман за коса, со втривање малку масло во врвовите на косата и скалпот, оставете го да отстои преку ноќ. Може да се користи како навлажнувач на кожата за бричење, како за интимна нега, така и за бричење на брадата. Можностите се многу.

Пакување: 400ml

Користете го во комбинација со нашиот путер за лице и тело Passion of India и нашиот парфем Pasion of India за комплетно уживање.