Ајурведска црвена леќа, најбрзиот и највкусен рецепт

Ајурведска црвена леќа, најбрзиот и највкусен рецепт

Црвена леќа Највкусен, брз и лесен рецепт за црвена леќа. Овој пат направивме цел котел бидејќи знаевме дека ќе се зготви највкусната леќа. Потребни намирници: 500гр. црвена леќа 4 моркови 2 големи кромидчиња 1-2 црвени пиперки 1-2 сецкани домати Масала, кари, ким,...