Ајурведски гулаш со пченка

Ајурведски гулаш со пченка

За 4-6 порции • 1 компир • 1/4 чаша ги или путер • прстофат анасон (по избор) • моркови, исечени на тенки прстени • 1 целер, исечен на парчиња • 1/2 лажичка мајчина душица • 1/2 лажичка босилек • 1/8 лажичка рузмарин, сув или свеж • 2 лажици сецкан свеж магдонос • 2...