13 правила за здраво живеење според Ајурведа

13 правила за здраво живеење според Ајурведа

• Одете на спиење порано, станете порано • Наутро, четкајте ги забите, темелно исчистете го јазикот и носот и прочистете ги ноздрите • Пред појадок, пијте топла вода, бидејќи тоа помага за варењето на храната и детоксикација • Третирајте го телото со лековити масла и...