Здрав ајурведски сладолед готов за 5 минути

Здрав ајурведски сладолед готов за 5 минути

Рецепт: Измешајте 1 чаша јагоди со 2 лажици бадемово млеко. Додадете 3 зрели банани и измешајте додека не добиете кремаста смеса. Разладете го по желба, или конзумирајте го така. Доколку сакате да избегнете складирање во замрзнувач, најдобро е да ги чувате бананите и...