Ајурведска супа од цвекло

Ајурведска супа од цвекло

Убава, вкусна и здрав вечера за оваа сезона – 2 органски цвекла со лисја – 1 компир или батат – сладок компир – 1-2 моркови – сецкан магдонос – 1 мал корен од целер – 1/4 лажичка свежо сецкан ѓумбир или 1/2 лажичка ѓумбир во...
Ајурведски напиток кој ја регенерира душата

Ајурведски напиток кој ја регенерира душата

Сок што крева буквално од мртви. Со децении, овој сок се препорачува на луѓе кои се борат против рак, тешки заболувања, бидејќи брзо ја враќа енергијата, ревитализира, го подига имунитетот и ја подобрува крвната слика. Сите ги имаме овие состојки дома. Но, резултатите...