Ароматерапија спреј

Ароматерапија спреј

950,00 ден

Ароматерапевтски спреј за нега на кожа – за освежување на тело, лице, аура и за ослободување од напнатост и дишење – 100% чист органски распрскувач на есенцијално масло – 100ml

Нашиот спреј со есенцијални ароматични масла зрачи со освежувачки мирис на еукалиптус, лимонова трева,  лаванда, портокал и лимун. Совршен за нега на кожата, сувост на телото и спреј за свежина на лицето.
Оваа комбинација на ароматични масла во спреј е многу погодна за смирување на стресот и главоболките. Погодна е за нанесување на постелнина или перници за освежување, како и за смирувачки проблеми со дишењето. Лесно го освежува просторот и ги трансформира тешките мириси во просторот.

Шифра: 1045

Ароматерапевтски спреј за нега на кожа – за освежување на тело, лице, аура и за ослободување од напнатост и дишење – 100% чист органски распрскувач на есенцијално масло – 100ml

Нашиот спреј со есенцијални ароматични масла зрачи со освежувачки мирис на еукалиптус, лимонова трева,  лаванда, портокал и лимун. Совршен за нега на кожата, сувост на телото и спреј за свежина на лицето.
Оваа комбинација на ароматични масла во спреј е многу погодна за смирување на стресот и главоболките. Погодна е за нанесување на постелнина или перници за освежување, како и за смирувачки проблеми со дишењето. Лесно го освежува просторот и ги трансформира тешките мириси во просторот.
Има благо дезинфекционо дејство и погодно е да нанесете и на маските за лице во време на пандемија.
Со тоа благо ќе ја дезинфицирате и ќе создадете долг ефект на ароматерапија која се почесто се користи во излекувањето.
Лесно ги смирува главоболките, возбудата и немирот во текот на денот. Овој спреј со есенцијални масла ги ослободува белите дробови и дишните патишта за полесно дишење.
Спијте подобро и разбудете се наспани и свежи.
Освежувачката арома делува стимулирачки на целото тело.
Користете го на работа за поттик на енергија, на вашето тело пред да заминете на ноќно излегување или на вашиот јога душек после вежбање за природно да го исчистите.
Создаден специјално за стимулирање на умот и фокусирање на мислите.
Нашите ароматарапевтски спрејови се создадени да ја одржуваат вашата маска за лице свежа и да нема мирис помеѓу перењата. Само напрскајте ја маската, оставете ја природно да се исуши и дишете чисти терапевтски есенцијални масла.
За лесна дезинфекција без сушење, овие рачно изработени спрејови за смирување се исто така совршени и за дезинфекција на кожа и дланки, 100% органски, антивирусни и анти-габични.
Редовно прскајте околу себе за да ја стимулирате мозочната активност.
Спрејот може да се користи на кожата како освежувачки поттик, за кожата на лицето како тоник за чистење, како и за освежување и чистење на душекот за вежбање и јога.
Ипрскајте ги краевите на косата за да уживате во аромата и да ја негувате истата.
Ипрскајте ги личните предмети за природно да ги дезинфицирате: душекот за јога, седиштето во автомобилот, столиците, душекот, пенкалото, воланот на автомобилот, рачките на вратите итн.
Протресете и прскајте нагоре неколку пати додека одите низ просторијата. Го чисти воздухот од непријатни и тешки мириси и ги заменува со чиста енергија.

* Наменет за употреба директно на кожа, простор, јога мат, помеѓу перење на маската (не го заменува редовното перење на маската).